Polityka / wybory 15.X.2023

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Zablokowany
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3545
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 380 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-18, 18:07

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 16:45
Andej pisze: 2023-09-18, 16:27
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 16:19 Ten rząd nie jest zdolny do jakiegokolwiek porozumienia z jakimikolwiek instytucjami europejskimi.
Wszyscy chcą według nich tylko dla nas źle.
Wszyscy, którzy łamią traktaty unijne. Wszyscy, którzy chcą, aby Polska stała się jednym z landów.

Obrazek
Zacytuj dosłownie tę wypowiedź Schetyny. Bo widzę, że zacytowałeś obrazkową manipulację.

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
Andej pisze: 2023-09-18, 16:27 Wszyscy, którzy chcą, aby Polska stała się jednym z landów.
To jest kłamstwo. Nikt w KO/PO nie chce aby Polska stała się niemieckim landem.
Czy jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego Donald Tusk konsultowal z rządem niemieckim podwyższenie wieku emerytalnego przed wyborami 2011roku a w trakcie wyborów klamal ze nie ma takiego zamiaru?
Czy jesteś w stanie wytłumaczyć na jakiej podstawie oddal Ruskim śledztwo smoleńskie?
Czy jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego mimo wrażenia Kremlinom w żopę placilismy cenę gazu o 1/3 wyzsza niż Niemcy?,
Czy jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego podwyższono Amerykanom kilkakrotnie warunki za stacjonowanie tarczy antyrakietowej tak by sami zrezygnowali?
Jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego przez kilka lat tolerowano mafie vatowskie mimo ze jak się okazało pieniadze są do ściągnięcia?,
Jesteś w stanu wytłumaczyć powody " przeksięgowania" pieniądz z OFE do ZUS?,

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 17:55
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 17:49 Zabójstwo jest grzechem.Zabojstwo jest w KK .Aborcja jest grzechem ( zabójstwem) i winna być penalizowana.
Czy PiS jest całkowicie przeciwko aborcji w jakimkolwiek przypadku?
Przynajmniej idą w druga stronę.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: faraon » 2023-09-18, 18:15

Jakby terlikowski zaczal dochodzic co w EU sie zlego dzieje tak jak to robi wobec jednej ze wspolnot w Polsce. to bym na niego zaglosowal ;)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-09-18, 19:39

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 17:55
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 17:49 Zabójstwo jest grzechem.Zabojstwo jest w KK .Aborcja jest grzechem ( zabójstwem) i winna być penalizowana.
Czy PiS jest całkowicie przeciwko aborcji w jakimkolwiek przypadku?
W sumie jest to jakiś zarzut wobec PiSowców, bo obecny stan cd. aborcji mamy od 2020, a rządy PiS od 2015.

Natomiast nie wiem jak to ma usprawiedliwiać dowolną aborcję do 12 tygodnia, związki LGBT czy stawanie, do tej pory, w obronie tych ruchów (np. parad, które wiadomo jak na ogół wyglądają). Czy stosunek Biblii do ostentacyjnej bezbożności i niemoralności jest jakiś skomplikowany?
Ostatnio zmieniony 2023-09-18, 19:42 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-18, 20:18

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 18:11 Czy jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego Donald Tusk konsultowal z rządem niemieckim podwyższenie wieku emerytalnego przed wyborami 2011roku a w trakcie wyborów klamal ze nie ma takiego zamiaru?
PO konsultowało bo miało takie prawo.
Teraz PiS niczego nie konsultuje z nikim. "Ja siama" ;)

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 18:11 Czy jesteś w stanie wytłumaczyć na jakiej podstawie oddal Ruskim śledztwo smoleńskie?
To był błąd. Widocznie Putin nabrał PO tak jak nabrał pół świata swoim lawirowaniem przed wojną w UA.
Ale widzę, że PiS nie sprowadził jakoś wraku do Polski a z Komisji ds katastrofy zrobił pośmiewisko na cały świat.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 18:11 Czy jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego mimo wrażenia Kremlinom w żopę placilismy cenę gazu o 1/3 wyzsza niż Niemcy?
Widocznie Niemcy właziłi bardziej. NIe wiem.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 18:11 Czy jesteś w stanie odpowiedzieć dlaczego podwyższono Amerykanom kilkakrotnie warunki za stacjonowanie tarczy antyrakietowej tak by sami zrezygnowali?
Teraz wszyscy mądrzy jak wojna się zaczęła. Jeszcze kilka dni przed nie było takiej pewności.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 18:11 Jesteś w stanie wytłumaczyć dlaczego przez kilka lat tolerowano mafie vatowskie mimo ze jak się okazało pieniadze są do ściągnięcia?,
Jesteś w stanu wytłumaczyć powody " przeksięgowania" pieniądz z OFE do ZUS?,
Niedługo przekonamy się co do afer za rządów PiS ;)

Tak, pamiętam rządy PO i pamiętam, że byłem wkurzony na nich za nierealizowanie swoich postulatow.
PiS tutaj nie jest specjalnie inny bo też tylko część zrealizowal.
Jakoś nie kojarzę aby autobusy jakoś zaczęły kursować po małych miesjcowościach

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
krystian.zawistowski pisze: 2023-09-18, 19:39
Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 17:55
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 17:49 Zabójstwo jest grzechem.Zabojstwo jest w KK .Aborcja jest grzechem ( zabójstwem) i winna być penalizowana.
Czy PiS jest całkowicie przeciwko aborcji w jakimkolwiek przypadku?
W sumie jest to jakiś zarzut wobec PiSowców, bo obecny stan cd. aborcji mamy od 2020, a rządy PiS od 2015.

Natomiast nie wiem jak to ma usprawiedliwiać dowolną aborcję do 12 tygodnia, związki LGBT czy stawanie, do tej pory, w obronie tych ruchów (np. parad, które wiadomo jak na ogół wyglądają). Czy stosunek Biblii do ostentacyjnej bezbożności i niemoralności jest jakiś skomplikowany?
Ja nie mam nic przeciwko osobom LGBT+. Mam przeciwko niemoralności. A ta jest niezależna od orientacji seksualnej czy koloru skóry.

Aborcja do 12 tygodnia ...
NIe jestem fanem tej opcji.
Natomiast PiS wywołał tę burzę naruszając kompromis aborcyjny.
Kto sieje wiatr zbiera burzę ...
Ostatnio zmieniony 2023-09-18, 20:18 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3545
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 380 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-18, 20:47

Nikt nie każe ci kochać PiSu .
Nie wiem co bylo cudownego w rżnieciu na legalu osób z niepełnosprawnoścismi typu Down. Zsjebisszczy kompromis.
Nie pisałem o aferach PO tylko o sciganiu mafii Vatowskich.Wiec nie ma co równać afer PiSu .

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2036 times
Been thanked: 2224 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: sądzony » 2023-09-18, 20:51

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 20:47 Nie wiem co bylo cudownego w rżnieciu na legalu osób z niepełnosprawnoścismi typu Down.
:-?
Miałeś z tym coś wspólnego?
(cała polityka)
Ostatnio zmieniony 2023-09-18, 20:52 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3545
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 380 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-09-18, 20:59

Widzisz PiS czesc postulatów zrealizował
PO żadnej.
Sprawdzalem ostatnio wyniki w budowie autostrad. PiS w latach kryzysu covidowego wojny i braku środków z KPO ma taki sam wynik.
Jesli mam porównywać obie władze wystarczy mi pierwotny budżet na 2020 Ten bezkowidowy jeszcze .Zbilansowany formalnie. Nominalnie winien rownal się ma.
Nie będę mówił o przeprowadzeniu prawie bez wzrostu bezroboca przez covid z takim samym wzroście zadłużenia jak u somsiadow. Pincset plus trzynastki itp.

Jezeli by przykładowo Kaczyński gadal po cichu z Ukraińcami ze po wyborach zniesie embargo na zboże a teraz mówi co innego to soiskowslby z obcym krajem przeciw Polskom czy nie?
BO TO WLASNIE ROBIŁ TUSK

DELENDAM ABORTIAM poza tym.

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
sądzony pisze: 2023-09-18, 20:51
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 20:47 Nie wiem co bylo cudownego w rżnieciu na legalu osób z niepełnosprawnoścismi typu Down.
:-?
Miałeś z tym coś wspólnego?
(cała polityka)
Mordowaniu.
NIE NIE MIAŁEM.NAWET WTEDY KIEDY MNA POWODOWAŁY PRZECIWSTAWNE NATURZE INSTYNKTY

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-09-18, 21:02

Ojciec.Pablito pisze: 2023-09-18, 16:45To jest kłamstwo. Nikt w KO/PO nie chce aby Polska stała się niemieckim landem.
Jeśli dosłownie traktować, to masz rację. Ale, gdy bierze się pod uwagę podporządkowanie Polski Niemcom, to już nie. Federalizacja Europy prowadzi do landyzacji. Do dalszego pozbawiania praw niezależnych krajów.
Dokładniej należałoby użyć słowa quasiland. Ale sens jest ten sam. Podporządkowanie interesom Niemiec.

A co do memów, to nie są one dokumentami. Nie stanowią relacji. Możesz w internetach wyszukać, co to jest mem. Myślałem, że jest to wiedza powszechna.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 21:00 BO TO WLASNIE ROBIŁ TUSK
A teraz obiecał, że jak dorwie sie do koryta, to nauczycielom da dwa razy większe podwyżki, niż dał w czasie rządów PO.

A tak dla przypomnienia, tamte podwyżki opiewały na 0 zł. 2 x 0 = ???
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-18, 21:11

Andej pisze: 2023-09-18, 21:04 Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 21:00 BO TO WLASNIE ROBIŁ TUSK
A teraz obiecał, że jak dorwie sie do koryta, to nauczycielom da dwa razy większe podwyżki, niż dał w czasie rządów PO.

A tak dla przypomnienia, tamte podwyżki opiewały na 0 zł. 2 x 0 = ???
Kłamstwo.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-z ... uczycieli/

Za czasów POS-PSL podwyżki dla nauczycieli były trzykrotnie.
Ostatnio zmieniony 2023-09-18, 21:11 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-09-18, 21:14

Czy były to podwyżki dla nauczycieli, czy dla różnych grup zawodowych? A nauczyciele się przy okazji załapali?
Odszczekam wszystko, ale wskaż podwyżki, które zostały przyznane specjalnie dla tej grupy zawodowej. A nie przy okazji innych działań.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-18, 21:15

Gzresznik Upadający pisze: 2023-09-18, 20:47 Nie wiem co bylo cudownego w rżnieciu na legalu osób z niepełnosprawnoścismi typu Down. Zsjebisszczy kompromis.
Co do osob z niepełnosprawnościami to oczywiście PiS ich kocha.
Obrazek

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Andej pisze: 2023-09-18, 21:14 Czy były to podwyżki dla nauczycieli, czy dla różnych grup zawodowych? A nauczyciele się przy okazji załapali?
Odszczekam wszystko, ale wskaż podwyżki, które zostały przyznane specjalnie dla tej grupy zawodowej. A nie przy okazji innych działań.
Pierwszą zmianę rozporządzenia za czasów PO-PSL wprowadzono w marcu 2008 roku. Wtedy minimalne stawki wzrosły średnio o ok. 16% (od ok. 8% dla dyplomowanych magistrów z przygotowaniem do ok. 26% dla stażystów z wykształceniem „pozostałym”). Było to średnio dodatkowe ok. 195 zł.

W marcu roku 2009 kolejna nowelizacja rozporządzenia przewidywała dwie podwyżki. Pierwsza, od stycznia, podniosła minimalne stawki średnio o ok. 13% (od ok. 5% dla dyplomowanych i mianowanych do ok. 28% dla stażystów). Było to średnio ok. 174 zł. Druga, od września, podniosła je o kolejne 5% (prawie równo dla wszystkich nauczycieli). Było to średnio ok. 86 zł.

W lipcu 2010 roku zadecydowano o kolejnej podwyżce. Od września stawki minimalne wynagrodzenia zasadniczego podniosły się średnio o ok. 7% (prawie równo dla wszystkich nauczycieli, średnio ok. 126 zł). Podobna podwyżka pojawiła się także rok później (średnio ok. 135 zł). W roku 2012 zwiększyły się znów o prawie 4% dla wszystkich nauczycieli (średnio ok. 78 zł).

Czytaj więcej na:

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-z ... uczycieli/
Dodano po 11 minutach 8 sekundach:
Pamiętacie jeszcze aferę PiS z obradami w sali kolumnowej?
https://oko.press/pamietacie-16-grudnia ... en-skandal
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Andej » 2023-09-18, 21:27

Zacytuję:
Podwyższenie wynagrodzeń dla nauczycieli dokonuje się w oparciu o ustalenie nowej kwoty bazowej, która za pośrednictwem wskaźników określonych w art. 30 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) przesądza automatycznie o kwotowym ustaleniu średnich wynagrodzeń na czterech stopniach awansu zawodowego nauczycieli i których wysokość ma charakter gwarancyjny (płaca w jednostkach samorządu terytorialnego nie może być niższa niż tak ustalona).
Wyróżniłem jedno słowo. Jak rozumiem, było to działaniem automatycznym. Płace wzrosły automatycznie, a nie w wyniku podwyżki dla tej grupy zawodowej. tak oświadczyła Minister Katarzyna Hall, dnia 18 stycznia 2008 r.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: faraon » 2023-09-18, 21:30

O czym wy tu gadacie, o jakich podwyzkach i bezrobociach?
Same duze koncerny zarabiaja na czysto taka kase ze teoretycznie nikt nie musial by pracowac i starczylo by wszystkim na porzadne wyplaty.
Oczywiscie jakies tam niemal jednostkowe zatrudnienia musialy by byc, by ten ich zysk byl, jednak wiekszosc produkcji jest zautomatyzowana, a automaty nie pobieraja zarobkow i nie placa zusu, wiec cala kasa idzie do kieszeni koncernow ktore trzymaja lape na mniejszych firmach.
Bezrobocie musza utrzymywac na pewnym poziomie by ludzie sie nie buntowali na wladze, a jednoczesnie nie zadali zbyt duzych podwyzek.
To dokladnie te same metody co byly 100-czy 200 lat temu, tylko bardziej wyrafinowane.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-09-18, 21:33

Andej pisze: 2023-09-18, 21:27 Zacytuję:
Podwyższenie wynagrodzeń dla nauczycieli dokonuje się w oparciu o ustalenie nowej kwoty bazowej, która za pośrednictwem wskaźników określonych w art. 30 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674, z późn. zm.) przesądza automatycznie o kwotowym ustaleniu średnich wynagrodzeń na czterech stopniach awansu zawodowego nauczycieli i których wysokość ma charakter gwarancyjny (płaca w jednostkach samorządu terytorialnego nie może być niższa niż tak ustalona).
Wyróżniłem jedno słowo. Jak rozumiem, było to działaniem automatycznym. Płace wzrosły automatycznie, a nie w wyniku podwyżki dla tej grupy zawodowej. tak oświadczyła Minister Katarzyna Hall, dnia 18 stycznia 2008 r.
Tak, same wzrosły te płace. Po prostu sobie rano pomyślały i tak o, wzrosły :))
Oczywiście są różne sposoby podniesienia płacy za jednym razem w różnych grupach zawodowych. Jeden z nich mamy właśnie tutaj.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Polityka / wybory 15.X.2023

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-09-18, 21:35

@Ojciec.Pablito
Ja nie mam nic przeciwko osobom LGBT+. Mam przeciwko niemoralności. A ta jest niezależna od orientacji seksualnej czy koloru skóry.

Aborcja do 12 tygodnia ...
NIe jestem fanem tej opcji.
Natomiast PiS wywołał tę burzę naruszając kompromis aborcyjny.
Kto sieje wiatr zbiera burzę ...
Ja Cię nie pytam o Twoje opinie moralne, tylko pytam o zawartość książki o nazwie Pismo Święte. Tam pisze, że można popełniać takie rzeczy bo cośtam cośtam PiS?

Mało kto wie, że starożytne państwo Izrael prekursorem tzw .demokracji (Oz 8) "3 Izrael odrzucił to, co jest dobre, więc nieprzyjaciel będzie go ścigał. 4 Oni ustanawiali sobie królów, ale beze Mnie. Książąt mianowali - też bez mojej wiedzy. Czynili posągi ze srebra swego i złota -na własną zagładę. "
Ostatnio zmieniony 2023-09-18, 21:37 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Zablokowany