Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: sądzony » 2023-12-28, 20:31

Gzresznik Upadający pisze: 2023-12-28, 19:04 masturbacja , grzechy heteroseksualne miedzy dwójką partnerów nie sa przeciwne naturze.
Nie wiedziałem, że tak dzielimy grzechy.
A zatem morderstwo, pycha, kłamstwo, bałwochwalstwo są sprzeczne naturze?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3546
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 381 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-28, 22:43

sądzony pisze: 2023-12-28, 20:31
Gzresznik Upadający pisze: 2023-12-28, 19:04 masturbacja , grzechy heteroseksualne miedzy dwójką partnerów nie sa przeciwne naturze.
Nie wiedziałem, że tak dzielimy grzechy.
A zatem morderstwo, pycha, kłamstwo, bałwochwalstwo są sprzeczne naturze?
Napisze tak kiedy zdradzasz żonę i spisz z koleżanką to zdradzasz ja, lamiesz zakaz cudzołóstwa, rozwalasz sumienia itd itp.Pod wzgledem zaś naturalnym wszystko jest zgodne z naturalnym porządkiem rzeczy.Tzn gdybyś miał aktualny ślub kościelny z ta koleżanką to nie działoby sie nic. Poglebialibyscie tylko wiez małżeńską.
Natomiast gdybyś zamiast koleżanki wybrał tfu kolegę to nawet gdyby ślubu udzielili jy wam wszyscy księdzowie pastorowie rabinowie imamowie szamani i popi to i tak będą posuwanym przez kolegę czy posuwając kolegę wystepowalbys przeciw naturze..Naturalnemu porządkowi rzeczy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-12-29, 09:11

sądzony pisze: 2023-12-28, 18:54
Marek_Piotrowski pisze: 2023-12-28, 16:24
sądzony pisze: 2023-12-28, 15:30 Nadal nie wiem co to "skłonność obiektywnie nieuporządkowana"
Delikatne określenie złej skłonności
, a co "skłonność obiektywnie uporządkowana"
przeciwnie do nieuporządkowanej :)
Czyli skłonność seksualna, która przejawia się w masturbacji, seksie przygodnym, w życiu seksualnym bez sakramentu, w cudzołóstwie, stosunkach homoseksualnych, zoofilii, pedofili jest również obiektywnie nieuporządkowana do czasu gdy zostanie obiektywnie uporządkowana w małżeństwie, celibacie, czystości, wstrzemięźliwości lub "leczeniu" (reperacji skłonności)?
Ciekawe pytanie. Wydaje się jednak, ze powinniśmy być ściśli: np. seks przygodny czy masturbacja to (zazwyczaj) nie skłonność, tylko po prostu grzech.
Nie można o przygodnym seksie napisać, że jest to "nieuporządkowana skłonność" bo to w ogóle żadna skłonność (w sensie tego słowa, o którym czytamy w katechiźmie) i trudno byłoby też stwierdzić, iż "jest zła, ale w stosunku do osoby obojętna moralnie, jeśli nie jest praktykowana" (bo nie ma "nie praktykowanego seksu przygodnego" :) )

Niemniej nie jestem dobry w formalizmach.
A skąd wziąłeś takie pojęcia? :)
Jak skąd, wymyśliłem ;)
No, to ja ich nie wytłumaczę :)
Ostatnio zmieniony 2023-12-29, 09:11 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: sądzony » 2023-12-29, 10:44

Marek_Piotrowski pisze: 2023-12-29, 09:11
sądzony pisze: 2023-12-28, 18:54
Marek_Piotrowski pisze: 2023-12-28, 16:24
sądzony pisze: 2023-12-28, 15:30 Nadal nie wiem co to "skłonność obiektywnie nieuporządkowana"
Delikatne określenie złej skłonności
, a co "skłonność obiektywnie uporządkowana"
przeciwnie do nieuporządkowanej :)
Czyli skłonność seksualna, która przejawia się w masturbacji, seksie przygodnym, w życiu seksualnym bez sakramentu, w cudzołóstwie, stosunkach homoseksualnych, zoofilii, pedofili jest również obiektywnie nieuporządkowana do czasu gdy zostanie obiektywnie uporządkowana w małżeństwie, celibacie, czystości, wstrzemięźliwości lub "leczeniu" (reperacji skłonności)?
Ciekawe pytanie. Wydaje się jednak, ze powinniśmy być ściśli: np. seks przygodny czy masturbacja to (zazwyczaj) nie skłonność, tylko po prostu grzech.
Nie można o przygodnym seksie napisać, że jest to "nieuporządkowana skłonność" bo to w ogóle żadna skłonność (w sensie tego słowa, o którym czytamy w katechiźmie) i trudno byłoby też stwierdzić, iż "jest zła, ale w stosunku do osoby obojętna moralnie, jeśli nie jest praktykowana" (bo nie ma "nie praktykowanego seksu przygodnego" :) )
Nie piszę o skłonności do masturbacji, cudzołóstwa czy czynów homoseksualnych, a skłonności do seksualności, która "uporządkowana" zostaje jedynie w małżeństwie sakramentalnym lub totalnej wstrzemięźliwości. Czyli:

"Pragnąłbym, aby wszyscy byli jak i ja, (...) Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć."
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-12-29, 10:47

Też się nie zgodzę (choć nie wiem czy kwestia jest godna sporów) - skłonność seksualna jako taka jest uporządkowana. Homoseksualizm jest jej wypaczeniem (nie uporządkowaniem), natomiast wstrzemięźliwość czy wierność małżeńska to już nasza reakcja na skłonność czy też sposób jej realizacji, i nie dotyka samej skłonności.
Ale może przenieśmy tę dyskusję na inny wątek, nie "pomocowy".

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3546
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 381 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-29, 12:30

To jest troche jak z nożem kuchennym. Od intencji używającego będzie zależało co ten kuz będzie ciął.Czy mięso na schabowe czy szyję ludzkiej ofiary.
Ciało ludzkie ma wbudowany w sobie popęd seksualny. To jest dobre.Bo Bóg nie tworzy nonsensów.
Natomiast dziełem ludzkim jest psucie tego mechanizmu. I sami to robimy sobie , i inni potrafią nam to zrobić i skrzywić. Oczywiście mamy tez diabła który usprawiedliwia kusi inspiruje do zlych rzeczy, okłamuje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-12-29, 14:00

...i mamy grzech pierworodny, który sprawia, że rodzimy się z różnymi nieuporządkowanymi skłonnościami.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3546
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 381 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-29, 17:32

Golono strzyżono.😁

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6462
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: CiekawaXO » 2024-05-05, 16:22

Obrzydliwa sytuacja z mojego otoczenia:
dziewczynkę zabrali do ośrodka opiekuńczego jak jej matka zmarła, później jej brat dostał prawa rodzicielskie, i zabrano mu dziecko bo jest gejem. Nie mieszka z partnerem zaznaczam. A nawet gdyby mieszkał....
Zabrali dziewczynkę od rodziny z tego powodu.
Nie piszę tego żeby znowu słuchać heterolobby, ale to jest dla mnie całkowicie oburzające...Tyle.
Jeżeli niżej komentujący katolicy napiszą że TAK WŁAŚNIE POWINNO BYĆ, to nie chciałabym, aby mi ktoś z nich kiedyś napisał : Siostro...
Ostatnio zmieniony 2024-05-05, 16:24 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: sądzony » 2024-05-05, 19:33

CiekawaXO pisze: 2024-05-05, 16:22 (...) i zabrano mu dziecko bo jest gejem. Nie mieszka z partnerem zaznaczam. A nawet gdyby mieszkał....
Zabrali dziewczynkę od rodziny z tego powodu.
(...)
Kto zabrał?
Nie sprawdza się preferencji, orientacji seksualnej przy adopcji czy pieczy zastępczej.
Sprawdza się jedynie istnienie w rejestrze przestępczości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15126
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4261 times
Been thanked: 2984 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Dezerter » 2024-05-05, 19:50

I widziałaś na piśmie siostro uzasadnienie, że zabierają z tego powodu, że wujek jest gejem?
jak przyznawali opiekę to nie wiedzieli?
Żeby odebrać prawa rodzicielskie to trzeba mieć podstawy.
tyle wiem
A czy samotny wujek jest dobrym opiekunem i wychowawcą dla dziewczynki ? - nie sądzę (choć są wyjątki), myślę, że można jej znaleźć lepszą rodzinę zastępczą. Ważne dla mnie byłoby też zdanie samej dziewczynki.
Jednak ja specjalistą nie jestem - musimy ufać specjalistom.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13906
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2037 times
Been thanked: 2224 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: sądzony » 2024-05-05, 19:54

Dezerter pisze: 2024-05-05, 19:50 A czy samotny wujek jest dobrym opiekunem i wychowawcą dla dziewczynki ? - nie sądzę (choć są wyjątki), myślę, że można jej znaleźć lepszą rodzinę zastępczą.
Ja zrozumiałem, że chodzi o brata, nie wujka.
No i zgodnie z prawem adopcja czy przysposobienie wewnątrzrodzinne ma "pierwszeństwo" i jest chyba wskazane.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15126
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4261 times
Been thanked: 2984 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Dezerter » 2024-05-05, 19:57

Można rozumieć rzeczywiście dwojako, jeśli brat dziewczynki, to w moich oczach zwiększa jego punkty za opieką
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6121
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 468 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: Albertus » 2024-05-05, 20:22

Nie znamy kompletnie sprawy. Nie wiemy na przykład w jakim wieku jest dziewczynka, w jakim wieku jest jej brat.

Nie znamy też powodu odebrania praw rodzicielskich.

Trudno to oceniać.

Nawet jeśli brat nie jest gejem to w takiej sytuacji nadanie praw rodzicielskich wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do wychowywania dziecka i wcale nie jest takie oczywiste.

Brat pewnie coś poważniejszego przeskrobał albo zaczął urządzać [(...) co to za chore fantazje Albertusie!- Dezerter] czy coś w tym stylu albo po prostu nieodpowiednio się dzieckiem zajmował w innych kwestiach a dziecko o tym opowiedziało pracownikowi socjalnemu abo psychologowi a teraz brat oskarża innych o rzekome prześladowania na tle orientacji.Oczywiście to tylko domysły ale bardzo prawdopodobne.

Prawdopodobnie zupełnie tak samo by było gdyby (...) jw
Nie no po prostu dramat.

Usuwanie moich wypowiedzi i oskarżanie mnie o jakieś chore fantazje na jedno bąknięcie CiekawejXO że się jej to nie podoba...

To nie są żadne chore fantazje tylko rzeczy całkowicie z życia wzięte i nic nadzwyczajnego tam nie napisałem. I oczywiście nie pisałem absolutnie że tak jest w tym konkretnym przypadku.
Ostatnio zmieniony 2024-05-05, 21:02 przez Albertus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6462
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 891 times
Been thanked: 726 times
Kontakt:

Re: Czy homoseksualizm/biseksualizm to grzech jeżeli się takim urodziło i nie wybrało się tego?

Post autor: CiekawaXO » 2024-05-05, 20:23

Pani która miała nad tym nadzór zapytała czy to prawda że jest gejem, odpowiedział że tak, robiła wywiad gdzie partner i czy nocuje.Pokręciła głową i powiedziała "zobaczymy co da się zrobić bo mogą być trudności". Przecież miał kilka lat nad nią opiekę. I nagle po tym: pyk, do widzenia.
Nie ma dziecka. A miał pełne prawa. W uzasadnieniu nie ma nic, tylko że zła opinia.
A ma dobrą normalny człowiek.

Pytanie do absolutystów katolickich:
Czy waszym zdaniem, nawet w takiej sytuacji, że ktoś jest czynnym gejem, i partner nocuje, to jesteście za tym, aby on go nie wychowywał?

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
Albertus pisze: 2024-05-05, 20:22 Nie znamy kompletnie sprawy. Nie wiemy na przykład w jakim wieku jest dziewczynka, w jakim wieku jest jej brat.

Nie znamy też powodu odebrania praw rodzicielskich.

Trudno to oceniać.

Nawet jeśli brat nie jest gejem to w takiej sytuacji nadanie praw rodzicielskich wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do wychowywania dziecka i wcale nie jest takie oczywiste.

Brat pewnie coś poważniejszego przeskrobał albo zaczął urządzać [(...) co to za chore fantazje Albertusie!- Dezerter] czy coś w tym stylu albo po prostu nieodpowiednio się dzieckiem zajmował w innych kwestiach a dziecko o tym opowiedziało pracownikowi socjalnemu abo psychologowi a teraz brat oskarża innych o rzekome prześladowania na tle orientacji.Oczywiście to tylko domysły ale bardzo prawdopodobne.

Prawdopodobnie zupełnie tak samo by było gdyby (...) jw
Obrzydliwy post. Jakby geje byli nastawieni na (...). Strasznie przykre takie gadanie.
Ja ci się dziwię Dez, że ty takie teksty tolerujesz, naprawdę.
Nie chcę uczestniczyć w takiej rozmowie bo to oskarżanie tej rodziny o jakieś zwyrodnialstwa.
I jednak idę prosić moderację żeby usunęli ten wątek. W obronie czci tej rodziny.
Ostatnio zmieniony 2024-05-05, 20:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ