Dlaczego przybywa niewierzacych?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
CzarnyPoslaniec

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 21:37

sądzony pisze: 2022-05-28, 21:31 Dość mocno nie ogarniasz własnej istoty.
Ogarniam bardzo dobrze. Czemu sądzisz, że wiesz lepiej jaka jest moja istota od mnie samego.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: konserwa » 2022-05-28, 21:41

W jaki sposob i kiedy ( argumenty prosze ) nauka ustalila, ze nie istnieje Bog?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13968
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2047 times
Been thanked: 2232 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: sądzony » 2022-05-28, 21:46

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 21:37
sądzony pisze: 2022-05-28, 21:31 Dość mocno nie ogarniasz własnej istoty.
Ogarniam bardzo dobrze. Czemu sądzisz, że wiesz lepiej jaka jest moja istota od mnie samego.
Twierdzisz, że celem Twojego życie jest płodzenie potomstwa w podobny sposób jak rośliny. Ciut wyżej, więc powiedzmy zwierząt.
Jeżeli istotę Ciebie stanowi seksualność o wydaje mi się, że nie masz o sobie pojęcia.
Po prostu nie chcę uwierzyć, że to wszystko czego chcesz od życia.
Dla mnie to takie freudowskie i uwłaczające istocie człowieczeństw.
Nie dotykam na razie kwestii Boga, bo to nie ma sensu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CzarnyPoslaniec

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:05

sądzony pisze: 2022-05-28, 21:46 Twierdzisz, że celem Twojego życie jest płodzenie potomstwa w podobny sposób jak rośliny. Ciut wyżej, więc powiedzmy zwierząt.
Jeżeli istotę Ciebie stanowi seksualność o wydaje mi się, że nie masz o sobie pojęcia.
Po prostu nie chcę uwierzyć, że to wszystko czego chcesz od życia.
Dla mnie to takie freudowskie i uwłaczające istocie człowieczeństw.
Nie dotykam na razie kwestii Boga, bo to nie ma sensu.
Podstawowym celem jest przekazanie moich genow. Cele poboczne to rozwoj osobisty i poglebianie wiedzy, tej mierzalnej, tej naukowej, nie duchowej. Inne cele to realizacji hobby, podroze, nic wiecej mi nie potrzeba

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: SynJana » 2022-05-28, 22:16

@CzarnyPoslaniec
Skąd wynika ten podstawowy cel - przekazanie genów? Czy chodzi Ci o to, że sam go sobie założyłeś, czy mówisz w kontekście ewolucyjnym?

Jeszcze pytanie o pochodzenie wiary. Pisałeś, rozwój ludzkości jej potrzebował. Masz na myśli, że wiara została jakoś wymyślona z takim celem?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13968
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2047 times
Been thanked: 2232 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: sądzony » 2022-05-28, 22:16

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:05 Podstawowym celem jest przekazanie moich genow. Cele poboczne to rozwoj osobisty i poglebianie wiedzy, tej mierzalnej, tej naukowej, nie duchowej. Inne cele to realizacji hobby, podroze, nic wiecej mi nie potrzeba
No tak, ale to wszystko służy rozmnażaniu, wychowaniu potomstwa, zabezpieczeniu sobie i im możliwości i bezpieczeństwa w procesie rozmnażania i wychowania, a pozostałe są odpoczynkiem od głównego celu. Tak czy owak wszystko jest podporządkowane seksualności. No bo po co Ci niby pogłębianie wiedzy?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CzarnyPoslaniec

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:25

sądzony pisze: 2022-05-28, 22:16 No tak, ale to wszystko służy rozmnażaniu, wychowaniu potomstwa, zabezpieczeniu sobie i im możliwości i bezpieczeństwa w procesie rozmnażania i wychowania, a pozostałe są odpoczynkiem od głównego celu. Tak czy owak wszystko jest podporządkowane seksualności. No bo po co Ci niby pogłębianie wiedzy?
Ciekawosc. Wolabym zobaczyc zdjecia planet w ukladzie Alpha Centaurii, niz np cofnac sie w czasie do objawien fatimskich

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13968
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2047 times
Been thanked: 2232 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: sądzony » 2022-05-28, 22:27

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:25 Ciekawosc. Wolabym zobaczyc zdjecia planet w ukladzie Alpha Centaurii, niz np cofnac sie w czasie do objawien fatimskich
Ciekawi Cię więc rozwój "zewnętrzny" kosztem "wewnętrznego"?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CzarnyPoslaniec

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:30

SynJana pisze: 2022-05-28, 22:16 @CzarnyPoslaniec
Skąd wynika ten podstawowy cel - przekazanie genów? Czy chodzi Ci o to, że sam go sobie założyłeś, czy mówisz w kontekście ewolucyjnym?

Jeszcze pytanie o pochodzenie wiary. Pisałeś, rozwój ludzkości jej potrzebował. Masz na myśli, że wiara została jakoś wymyślona z takim celem?
1. tak, mam wewnetrza potrzebe przekazania dalej moich genow, jestem ciekawy jak wygladaloby moje potomstwo z roznymi ludzmi.

2. moim zdaniem powstala z powodu strachu przed nieznanym. Pierwotnych ludzi mogla zaniepokoic kometa, albo zacmienie slonca, tak bardzo, ze zaczeli to czcic w jakis sposob. Czcili to, bo nie potrafili tego wytluamczyc naukowo.. Nastepnie wiara stala sie narzedziem kontroli, tych ktorzy wiedzili w jaki sposob te zjawiska zachodza (np obliczali kiedy dojdzie do zacmienia slonca a potem straszyli tym i kontrolowali masy - podobnie do dzisiejszych ksiezych, ktorzy strasza was czyms na co odpowiedzi nie mamy - zyciem po smierciy, juz nie zacmieniem slonca bo to wiedza powszechna)

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
sądzony pisze: 2022-05-28, 22:27
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:25 Ciekawosc. Wolabym zobaczyc zdjecia planet w ukladzie Alpha Centaurii, niz np cofnac sie w czasie do objawien fatimskich
Ciekawi Cię więc rozwój "zewnętrzny" kosztem "wewnętrznego"?
wewnetrzny glownie, chcialbym np miec wiedze by projektowac taki statek do Alphy Centauri, dla mnie rozwoj wewnetrzny to zdobywanie wiedzy technicznej

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13968
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2047 times
Been thanked: 2232 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: sądzony » 2022-05-28, 22:37

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:32 wewnetrzny glownie, chcialbym np miec wiedze by projektowac taki statek do Alphy Centauri, dla mnie rozwoj wewnetrzny to zdobywanie wiedzy technicznej
Rozwój wewnętrzny to rozwój psychologiczno-duchowy, poszukiwanie prawdziwego siebie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 22:43

sądzony pisze: 2022-05-28, 22:37
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:32 wewnetrzny glownie, chcialbym np miec wiedze by projektowac taki statek do Alphy Centauri, dla mnie rozwoj wewnetrzny to zdobywanie wiedzy technicznej
Rozwój wewnętrzny to rozwój psychologiczno-duchowy, poszukiwanie prawdziwego siebie.
Ani to, ani to.
Ani koncentrowanie się na wiedzy technicznej. Uważam, że to akurat zuboża człowieka. Wiedza techniczna, bez wiedzy humanistycznej źle świadczy o człowieku.
A zamiast poszukiwania samego siebie, lepiej poszukać Boga. W sobie i w bliźnich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

CzarnyPoslaniec

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: CzarnyPoslaniec » 2022-05-28, 22:44

sądzony pisze: 2022-05-28, 22:37 Rozwój wewnętrzny to rozwój psychologiczno-duchowy, poszukiwanie prawdziwego siebie.
Prawdziwy ja to ja projektujacy statek do Alfa Centrauri

Dodano po 54 sekundach:
Andej pisze: 2022-05-28, 22:43 Wiedza techniczna, bez wiedzy humanistycznej źle świadczy o człowieku.
Moge sie zgodzic, jesli stwierdzimy to samo o wiedzy humanistycznej bez wiedzy technicznej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: Andej » 2022-05-28, 22:48

Tak, to rodzaj upośledzenia. Ograniczenia.
Jednak, jako technik, wyżej cenię wiedze humanistyczną. Zwłaszcza towarzyszącą wiedzy technicznej.
Jednak wiedza to za mało. Potrzebne coś więcej. Wiara. Sens życia. Miejsce w społeczeństwie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13968
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2047 times
Been thanked: 2232 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: sądzony » 2022-05-28, 22:52

Andej pisze: 2022-05-28, 22:43 A zamiast poszukiwania samego siebie, lepiej poszukać Boga. W sobie i w bliźnich.
To ten sam proces.

Dodano po 59 sekundach:
CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:45 Prawdziwy ja to ja projektujacy statek do Alfa Centrauri.
Cóż. Powodzenia.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6128
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 470 times
Been thanked: 934 times

Re: Dlaczego przybywa niewierzacych?

Post autor: Albertus » 2022-05-28, 22:55

CzarnyPoslaniec pisze: 2022-05-28, 22:45
sądzony pisze: 2022-05-28, 22:37 Rozwój wewnętrzny to rozwój psychologiczno-duchowy, poszukiwanie prawdziwego siebie.
Prawdziwy ja to ja projektujacy statek do Alfa Centrauri
Co za potężna wiara...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”