Piekło

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
bogjestnaszympanem

Piekło

Post autor: bogjestnaszympanem » 2017-01-10, 02:24

Witam, najprawdopodobniej pójdę do piekła ale jakoś nie widzi mi się aby tam zostać. Tutaj rodzi się pytanie. Jak oszukać pana boga? mam w planie nakłamać aby pójść do nieba a jeżeli się to nie uda to czy da się uciec z piekła? Można zapłacić albo wydać kogoś bądź wymienić kogoś z nieba aby zastąpił mnie w piekle?
Pozdrawiam i z panem bogiem! :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Piekło

Post autor: Andej » 2017-01-10, 09:00

bogjestnaszympanem pisze:Witam, najprawdopodobniej pójdę do piekła ale jakoś nie widzi mi się aby tam zostać. Tutaj rodzi się pytanie. Jak oszukać pana boga? mam w planie nakłamać aby pójść do nieba a jeżeli się to nie uda to czy da się uciec z piekła? Można zapłacić albo wydać kogoś bądź wymienić kogoś z nieba aby zastąpił mnie w piekle?
Pozdrawiam i z panem bogiem! :)
Prowokacja?
1. Bóg pisane małą literą nie określa zupełnie podmiotu.
2. Pisanie słowa Bóg z małej litery, jeśli chodzi o Boga jedynego, obraża mnie i rani. Czy to jest celem postu?
3. Dialektyzm w sprawach Nieba nie ma zastosowania.
4. Sugestia skazania kogoś na największe cierpienia w zamian za własną wygodę niegodne jest nawet komunisty.
5. Czujesz, że chcesz przebywać w wiecznej wspólnocie z idolem, którego zdjęcie wkleiłeś. I tu masz problem, albowiem pomimo tak szalonego zła jakiego dokonał Kościół nigdy nie orzekł, że został potępiony. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że zdążył pojednać się z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Piekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-10, 17:11

Sorry, ale wygląda mi to na prowokację.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15122
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4256 times
Been thanked: 2983 times
Kontakt:

Re: Piekło

Post autor: Dezerter » 2017-01-10, 21:33

bogjestnaszympanem pisze:Witam, najprawdopodobniej pójdę do piekła ale jakoś nie widzi mi się aby tam zostać. Tutaj rodzi się pytanie. Jak oszukać pana boga? mam w planie nakłamać aby pójść do nieba a jeżeli się to nie uda to czy da się uciec z piekła? Można zapłacić albo wydać kogoś bądź wymienić kogoś z nieba aby zastąpił mnie w piekle?
Pozdrawiam i z panem bogiem! :)
Mocno zacząłeś "prowokatorze" - jak cię forumowicze próbują diagnozować
ale panowie - tak sobie pomyślałem - jesteśmy przecież tutaj na forum z Chrystusem - a jak Chrystus nauczał, to zapewne niejeden prowokator się znalazł wśród publiki i coś tam krzyknął, zaklął, czy szyderował
dajmy chłopakowi szansę poznania bliżej chrześcijan - może nigdy nie miał takiej - wy nigdy nie byliście młodzi, nie prowokowaliście, nie lubiliście szokować?
A ja tam cię witam bogjesnaszympanem wśród nas, ale jak wiesz funkcja zobowiązuje, mamy regulamin i takie tam zasady - wiem nuda ;-) - ale jakieś muszą być. Nie wiem czy wiesz, ale l
Lenin dał nam "prawo narodów do samostanowienia" więc korzystamy, bolszewicy też mieli jakieś zasady i regulamin a CZK go egzekwowała }:> i tak doszliśmy do piekła...
muszę cię poinformować, że tam (jak wszędzie - nawet w Jarocinie w latach 80 obowiązywała zasada - "zabrania się zabraniać") tez porządek musi być i jak tam się raz dostaniesz to do piekła prowadzi droga jednokierunkowa - powrotnych nie ma. Tyle ludzkość wie dotychczas, jeśli odkryłeś coś nowego to zamieniam się w słuch.
ps
Jeśli chcesz dalej pisać z nami wierzącymi w Boga, proszę pisz Bóg z dużej litery, lub jeśli jesteś niewierzący, to używaj imienia własnego Boga np Jahwe, Jezus, JHWH - takie jest Imię Boga ST i NT - naszego Boga
wybór pozostawiam tobie - jak ja przyjdę do twojego domu w gościnę (tak jak ty do nas na forum), to będę przestrzegał zasad twojego domu a nie mówił do twojej matki " hej lala zrobisz mi herbaty?"
Mam nadzieję, że zrozumiałeś i nie uraziłem twoich uczuć - jeśli chcesz porozmawiać , podyskutować na trudne i ciekawe tematy ale zachowując kulturę dyskusji i szanując rozmówców - to serdecznie zapraszam i cieszę się, że jesteś :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”